4M Green Science Kalkulator z puszki 3360

 • Dodaj recenzję:
  • 4M3360
  • Dostępność: Jest Jest  (1szt.)
   Czas realizacji: 24h
  • szt.
  • 38,00 zł

  4m to firma specjalizująca się w produkcji kreatywnych gier i edukacyjnych zabawek rozwijających zdolności manualne dla ciekawych świata dzieci założona w 1993 roku. Cały asortyment cechuje się nowoczesnym wzornictwem i wysoką jakością.

   

   

  GREEN SCIENCE - KALKULATOR Z PUSZKI 4m 3360

   

   Uwaga: Wysokie napięcie i zabawa gwarantowane!

   

  Baterie w Twoim kalkulatorze się wyczerpały?! Spokojnie! Puste puszki po napojach i dwa ołówki wytworzą wystarczająco dużo energii, aby kalkulator zadziałał.

  Wypełnij obie puszki słoną wodą (40 gram soli na około 400 ml. wody) do około 2/3 wysokości. Włóż ołówki do obu puszek. Upewnij się, że końcówki ołówków znajdują się w wodzie.

  Podłącz czerwony przewód z kalkulatora do śruby na ołówku po prawej stronie. Zrób to owijając na śrubie odsłoniętą część przewodu. Stworzysz w ten sposób dodatni biegun baterii, a podłączając czarny przewód z kalkulatora do śruby na uchwycie puszki po lewej stronie stworzysz ujemny biegun baterii.

  Jak to działa?

  Kalkulator działa, ponieważ metale w puszce i słona woda oddziaływują na siebie. To oddziaływanie nazywane jest reakcją chemiczną. Reakcja powoduje powstanie prądu elektrycznego w przewodach, które zasilają kalkulator. W bateriach zachodzi kilka reakcji, ale dwie najważniejsze to reakcje zachodzące na wewnętrznej powierzchni ścianek puszki i na końcach ołówków.

  Małe cząsteczki wody, zwane molekułami dzielą się na cząsteczki zwane jonami. Niektóre z tych jonów to jony wodorotlenku. Na wewnętrznej stronie ścianek puszki, aluminium łączy się z jonami wodorotlenku tworząc substancję o nazwie - wodorotlenek glinu. To uwalnia inne mikrocząsteczki, zwane elektronami, co z kolej powoduje powstawanie energii elektrycznej.

  Na końcach ołówków znajdujących się w słonej wodzie, tlen rozpuszczony w wodzie łączy się z wodą i elektronami grafitu, dzięki czemu powstają jony wodorotlenku.

  Każda z puszek staje się komórką produkującą prąd i te dwie komórki łączą się w baterię, wytwarzającą dość energii, aby zasilać kalkulator. Elektrony przepływają z pierwszej puszki wzdłuż grafitu ołówka do drugiej puszki, a z drugiej puszki, przez kalkulator, i z powrotem do grafitu ołówka w pierwszej puszce.

  Sól rozpuszczona w wodzie pozwala na przeniesienie elektronów z grafitu do wewnętrznych powierzchni puszki.

  Tlen rozpuszczony w wodzie pochodzi z powietrza. Dlatego ten rodzaj baterii nazywa się bateriami  tlenowo-aluminiowymi.

   

  ZAWARTOŚĆ:

  Uchwyt na puszki
  2 Ołówki
  Biały przewód
  Uchwyt do kalkulatora
  Kalkulator z przewodami
  łączniki do ołówków
  2 nakładki na ołówki 
  6 śrub
  Papier ścierny
  Pianka samoprzylepna

  Potrzebne będą także, a nie są dołączone do zestawu: 2 puste, czyste puszki aluminiowe, temperówka, woda, sól, mały śrubokręt krzyżakowy

  UWAGI:

  Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 8. roku życia.

  Wymiary opakowania:
  17 cm x 22 cm x 6 cm