Edukacyjne zabawki ‒ rozwijaj zdolności swojego dziecka!

29-11-2021

interaktywne zabawki

 

Zastanawiasz się, jakie zabawki kupić swojemu dziecku? A może szukasz prezentu na urodziny dla malucha w rodzinie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto postawić na gry edukacyjne. Czym się kierować, wybierając interaktywne roboty czy inne produkty? Sprawdź i zrób udane zakupy!

 

Zabawa i nauka

Doskonale wiesz, że nie każdy sposób zabawy i artykuł do niej przeznaczony jest odpowiedni dla dziecka w danym wieku. Innych wyrobów potrzebuje niemowlę, przedszkolak czy uczeń szkoły podstawowej. Zawsze jednak warto wybierać zabawki edukacyjne, które pomogą podopiecznym rozwinąć różne umiejętności. Zabawa poprzez naukę wspiera aspekt:

  • fizyczny,

  • społeczny,

  • poznawczy,

  • emocjonalny.

Szeroki wybór produktów sprawia, że na pewno znajdziesz te dostosowane do wieku czy zainteresowań dziecka. Niektóre modele pobudzają chęć poznawania świata, kolejne odkryją zdolności muzyczne czy konstruktorskie, a jeszcze inne rozwiną wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Odkrywaj zdolności konstruktorskie

Starsze przedszkolaki i uczniowie, którzy uwielbiają roboty i pojazdy, na pewno ucieszą się z prezentu łączącego obie pasje. Podaruj dziecku świetny zestaw służący do stworzenia robota robaka. Ta zabawka interaktywna rozwinie zdolności manualne malucha, pozwoli mu na zmontowanie obiektu bez użycia śrubki. Dzięki niej Twoja pociecha zdobędzie wiedzę dotyczącą budowy pojazdów. Oczywiście, może bawić się w pojedynkę lub zaangażować rodzeństwo czy rodziców do wspólnego spędzania czasu. Bez względu na to, którą formę wybierze, możesz być pewien, że rozwinie wiele swoich umiejętności.

Zabawki interaktywne

Poszczególne zabawki interaktywne powinny być używane przez dzieci od najmłodszych lat. Już półroczny maluch może wiele się nauczyć w trakcie zabawy. Kilkumiesięczny bobas może np. korzystać z edukacyjnego pilota, naciskając poszczególne elementy. Dzięki temu rozwinie swoje umiejętności chwytania czy przyciskania, a także usłyszy wiele ciekawych dźwięków i melodii.

Nieco większa pociecha na pewno ucieszy się z pluszowego, interaktywnego zwierzaka. Kotek, który odwraca się, gdy go wołasz, mruczy i uwielbia głaskanie, będzie nowym przyjacielem Twojego dziecka. Przyjemny w dotyku umili mu chwile w domu lub na spacerze.

Dużym dzieciom na pewno spodoba się elektroniczna wersja popularnej gry państwa-miasta. W zabawie z jej użyciem może uczestniczyć cała rodzina.

Więcej propozycji ciekawych gier edukacyjnych i zabawek interaktywnych znajdziesz na stronie Krainy Zabawek. Przejrzyj całą kategorię, w której zgromadzono produkty w pełni bezpieczne dla użytkowników. Zachęcamy do dokładnego sprawdzenia opisów poszczególnych produktów, co pomoże w dobraniu odpowiedniego do wieku i potrzeb dziecka.

gry i zabawki edukacyjne

Nauka poprzez dobrą zabawę!

Zamiast namawiać dzieci do ciągłego powtarzania wyrazów, nauki liczenia czy pisania ‒ staraj się rozwinąć w nich poszczególne umiejętności za pomocą zabawy. Nauka poprzez gry czy roboty interaktywne na pewno bardziej im się spodoba i wpłynie na:

  • pobudzenie ciekawości,

  • rozwój pamięci i koncentracji,

  • umiejętność zarówno samodzielnej pracy, jak i działania w grupie,

  • rozbudowanie wyobraźni oraz inwencji twórczej,

  • kreatywność, poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań.

Rodzicom, którzy chcą, aby ich pociechy szybko nauczyły się języka angielskiego, na pewno spodoba się zestaw zabaw edukacyjnych, dzięki którym maluch pozna jego podstawy.

Aby doskonale dobrać model zabawki do zainteresowań dziecka, obserwuj go podczas codziennych zajęć, np. wspólnych zakupów, spaceru czy podróży. Dzięki temu dowiesz się, czy lepiej postawić na gry edukacyjne, wybrać robot, samochód, pluszaka, interaktywny mikrofon czy instrument muzyczny. Nie każdy maluch ma te same hobby, a wybierając zabawkę, musisz trafić w jego gust. Tylko wówczas będzie się nią bawił i rozwijał umiejętności.

Zainteresuj dziecko nauką!

Już wiesz, dlaczego warto kupować zabawki edukacyjne. Sprawdź, co proponuje sklep internetowy, złóż zamówienie i zainteresuj dziecko nauką. Aby ułatwić sobie zadanie wybrania odpowiedniego modelu na prezent, możesz np. sortować produkty wg wieku przyszłego użytkownika. Jeśli szukasz czegoś dla swojego malucha, przejrzyj poszczególne kategorie. Przecież doskonale znasz jego zainteresowania i na pewno wybierzesz idealną zabawkę.