Które gry logiczne i zabawki edukacyjne będą najlepsze dla Twojego dziecka? Podpowiadamy!

04-05-2022

Planszówki są lubianym sposobem na przyjemne spędzanie czasu, jednak można je też skutecznie wykorzystać do poszerzania wiedzy oraz nauki przydatnych umiejętności. Gry logiczne i zabawki edukacyjne ułatwiają przyswajanie informacji poprzez swoją atrakcyjną formę. Znajdziesz u nas zarówno warianty dla najmłodszych, jak i pozycje, które zaskoczą nawet dorosłych. Chcesz pomóc dziecku rozwijać zdolność kojarzenia faktów i dedukcji? Podpowiadamy, jak zrobić to podczas zabawy!

Dla każdego coś interesującego

Oferujemy gry logiczne przygotowane specjalnie dla każdego przedziału wiekowego. W okresie wczesnego dzieciństwa sprawdzą się zabawki edukacyjne. Uczą one podstawowych umiejętności przydatnych w rozwoju, jak orientacja w przestrzeni czy ciąg przyczynowo skutkowy.

Gry logiczne w postaci planszówek nadają się dla starszych dzieci i bardzo często są ukierunkowane na sprecyzowaną kategorię. Może to być matematyka, historia, chemia czy fizyka, ale także umiejętności ogólne, jak zdolność kojarzenia faktów.

Gry logiczne - sztuka kombinowania

Te karcianki i zabawki ćwiczą nie tylko zdolność logicznego kojarzenia faktów, ale także spostrzegawczość. Picturetka od Hasbro to pięknie ilustrowane plansze, pomagające przetestować kreatywność i pamięć. Styl, w jakim zostały wykonane, pobudza dziecięcą wyobraźnię, a przystępne zasady umożliwiają rozgrywkę całej rodzinie.

Gry logiczne i edukacyjne mogą także łączyć się z aktywnością fizyczną. Chrono Bomb Wyścig z czasem daje możliwość rozwiązania łamigłówki w przestrzeni całego pokoju. Rozstawienie czujników podłączonych do potykaczy pozwala na tworzenie ciekawych torów przeszkód. Zabawka pozwoli dziecku uwolnić kreatywność, a także rozruszać trochę dorosłych, którzy na pewno zaskoczą się tym, jak trudną łamigłówkę mogą przygotować im maluchy.

Bardziej klasyczne produkty z serii edukacyjnej dla dzieci uczą logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Gra Sherlock oferuje zabawę o różnym stopniu trudności, odpowiednią zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących detektywów. Dzięki małym rozmiarom można ją wszędzie zabrać, a klimatyczne rysunki pozwalają wczuć się w atmosferę.

Gry edukacyjne - źródło wiedzy

Nauka to złożony proces, zaczynający się od pierwszych dni życia dziecka. Dlatego zadbaliśmy też o zabawki edukacyjne dla najmłodszych. Wielofunkcyjny Garnuszek na klocuszek od Fisher-Price uczy liczb, rozpoznawania kształtów, wybierania odpowiednich przedmiotów pasujących do danej sytuacji, a także ciągów logicznych i przyczynowo skutkowych. Wszystkie te aspekty są kluczowe we wczesnej fazie rozwoju. Wiele opcji sprawia, że urządzeniem można bawić się na wiele sposobów. Zapewni maluchowi godziny przyjemnej rozrywki, połączonej ze stymulacją zmysłów.

Zabawki i gry edukacyjne dla dzieci mogą także pomagać w rozwijaniu zainteresowań związanych z przedmiotami ścisłymi. Wielkie Centrum Nauki XL umożliwia przeprowadzanie różnych eksperymentów. Twoja pociecha wystrzeli rakietę, zrobi kryształ w kształcie dinozaura oraz pozna kilka ciekawych praw fizyki. W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne przybory – wystarczy je rozpakować i można zacząć przygodę z nauką!

Czy wiesz, że...?

Czy wiesz, że gry planszowe i zabawki świetnie sprawdzają się też w doskonaleniu umiejętności miękkich? Oprócz oczywistych walorów edukacyjnych, przygotowują dzieci do radzenia sobie z różnymi sytuacjami w życiu dorosłym:

  • ćwiczą umiejętność pracy w zespole, zwłaszcza jeśli w rozgrywce bierze udział kilka osób, które muszą razem osiągnąć jakiś cel,

  • przygotowują do uczestnictwa w zdrowej rywalizacji, co pomaga radzić sobie z niepowodzeniami i uczyć się na własnych błędach,

  • poprawiają umiejętności czytania ze zrozumieniem i interpretacji reguł.

Edukacja poprzez zabawę!

Przyjemne spędzanie czasu, podczas którego mimochodem przyswaja się wiedzę lub umiejętności, jest w wielu przypadkach bardziej skuteczne niż nauka przy użyciu podręcznika. Gry edukacyjne dla dzieci i zabawki logiczne to produkty pokazujące, że nawet z pozoru nudne dziedziny w odpowiednich warunkach stają się interesujące. Zapoznaj się ze wszystkimi propozycjami naszego sklepu i wybierz planszówkę umożliwiającą maluchowi rozwijanie pasji lub znalezienie nowego hobby!