Najlepsze zabawki dla maluchów – sprawdź, co możesz wybrać

24-05-2022

Pierwsze lata życia to okres intensywnego rozwoju, które dziecko spędza w większości na zabawie. Odpowiednio dobrane zabawki interaktywne, gry logiczne i maskotki wpływają na szereg zdolności:

  • koordynację i motorykę,

  • kształtowanie wrażliwości i umiejętności miękkich poprzez interakcję z maskotkami,

  • opanowanie nowych słów oraz cyfr.

Chcesz wiedzieć, które zabawki interaktywne umilą maluchowi czas i w najbardziej wydajny sposób wspomogą jego rozwój? Pomagamy wybrać najlepsze opcje dostosowane do wieku, preferencji i potrzeb.

Niezastąpione artykuły dla najmłodszych

Bogactwo funkcji produktów oferowanych przez nasz sklep z zabawkami pozwala łączyć przyjemne spędzanie czasu z rozwojem umysłowym. Dotyczy to zarówno poznawania liter, cyfr i kolorów, jak i kojarzenia ciągów przyczynowo skutkowych czy łączenia danych dźwięków z konkretnym wydarzeniem. Podczas korzystania z interaktywnych stolików i gier logicznych bądź spędzania czasu z maskotkami, stymulowane są wszystkie zmysły.

Gryzaki i grzechotki

Niemowlaki bardzo lubią nie tylko maskotki, ale także różnego rodzaju gryzaki i grzechotki. Nie bez powodu: wydają ciekawe dźwięki, a różnorodna tekstura tych zabawek interaktywnych stymuluje dotyk oraz wzrok. Wiele propozycji z tej serii wykonano z bezpiecznych materiałów, pozwalających badać dany przedmiot także za pomocą języka i ust.

Te interaktywne zabawki dostępne są w naszym sklepie także pod postaciami przyjaźnie wyglądających zwierząt. Maskotki, takie jak słonie, ryby, biedronki i misie zaczną oswajać malucha z nowymi kształtami, dźwiękami i kolorami. Ruchome elementy skręcają się i obracają, ucząc koordynacji i stymulując motorykę.

Zabawki interaktywne – nauka od małego!

Pełne różnych elementów interaktywne stoliki edukacyjne z motywami gier logicznych są idealnym wprowadzeniem do poznawania liczb, kolorów, a także nazw warzyw i owoców po polsku oraz angielsku. Taka zabawka pozwala także bawić się w odgrywanie historyjek. Dzięki funkcji regulowania poziomu nauki, jest to pozycja odpowiednia zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Podobną funkcję pełni dostępny w naszym sklepie, specjalnie przystosowany dla malucha tablet. Wyglądem wiernie odwzorowuje prawdziwe urządzenie, a używać go można do zapoznania użytkownika z alfabetem, wspólnego śpiewania wraz z przygotowanymi nagraniami oraz nauki wyrazów.

Łamigłówki pomagają ćwiczyć zdolność dopasowywania kształtów, rozróżniania liter, a także orientowania się w przestrzeni. Są dostępne pod wieloma postaciami: od magnetycznych układanek, przez foremki do wkładania klocków dla najmłodszych, kończąc na tematycznych zestawach do samodzielnego składania.

Pluszaki i maskotki - coś, co lubi każde dziecko

Przytulanka to bardzo ważny element dzieciństwa. Pozwala wykształcić szereg umiejętności, przy czym jednocześnie wpływa na samopoczucie. Pluszaki i maskotki ułatwiają zasypianie, a także umożliwiają nabieranie pewności siebie w nowej sytuacji. Maluch może je zabrać do samochodu lub do przedszkola.

Maskotki z tej serii to także świetni towarzysze zabaw. Dostępne są także postaci z popularnych bajek, filmów i gier komputerowych. Przygotowaliśmy coś dla fanów Świnki Peppy, bohaterów Disneya czy też Super Mario Brothers lub Among Us. Taka przytulanka staje się zabawką interaktywną, umożliwiającą odgrywanie ulubionych scenek z ekranu telewizora lub monitora.

Najlepsze zabawki dla maluchów tylko u nas

Odpowiednio dobrane przedmioty interaktywne, maskotki i gry logiczne z naszego sklepu pomagają osiągnąć coraz większą sprawność fizyczną i intelektualną. Zachęcany do aktywności i poznawania nowych rzeczy, maluch w przyszłości chętniej podejmuje nowe wyzwania. Produkty dają mu także dużo możliwości i sposobów na spędzanie czasu, dzięki czemu nie zazna z nimi nudy. Dostosujesz je do wieku swojej pociechy bez względu na to, czy dopiero zaczyna poznawać świat i potrzebuje pluszowej maskotki do przytulenia, czy też wymaga nieco większej ilości bodźców lub stymulacji za pomocą gier logicznych. Jeśli nadal nie wiesz, co wybrać, skontaktuj się z nami! Podpowiemy, co najbardziej może spodobać się Twojemu maluchowi.