Poznaj historię legendarnej firmy LEGO!

24-11-2022

Poznaj już dziś historię legendarnej firmy LEG, dowiedz się, jak zdobyła światowe uznanie i czym wyróżniają się jej produkty na tle konkurencji!

LEGO to marka, którą doskonale kojarzy każdy z nas, jednak nie wszyscy znają jej historię. Warto ją poznać i dowiedzieć się, jakie były jej początki, pierwsze sukcesy, jak zdobyła światowe uznanie i czym wyróżniają się produkty tej firmy. Przedsiębiorstwo zabawkowe nadal może pochwalić doskonałą renomą, w zasadzie brakiem konkurencji i szerokim wyborem produktów, które cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród klientów na całym świecie. Wszystkie propozycje marki LEGO dają mnóstwo frajdy i radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Warto wybrać klocki tej marki i zapewnić sobie wiele godzin wspaniałej zabawy dla całej rodziny!

LEGO – lider na rynku zabawek

Firma LEGO jest zdecydowanym liderem na rynku zabawek, a jej produkty są ponadczasowe, dzięki czemu zawsze jest idealna pora i okazja na wręczenie ich np. w formie prezentu. Wystarczy zapoznać się z aktualnie dostępną kolekcją, aby przekonać się, że każdy znajdzie w niej propozycję dla swojego dziecka, a także dla siebie. Bestsellerem są znane wszystkim klocki LEGO dzielące się na różne serie, dzięki którym producent trafia w gust każdego miłośnika tego rodzaju rozrywki. Wśród najpopularniejszych można wymienić między innymi:

  • klocki LEGO Technics – np. Porsche 911,

  • klocki LEGO Architecture – np. Nowy Jork,

  • klocki LEGO Star Wars TM – np. Spotkanie na Jakku,

  • klocki LEGO Marvel – np. Relaks w kryjówce Spider-Mana,

  • klocki LEGO Friends – np. Magiczny wóz.

Początki firmy LEGO

Historia firmy LEGO rozpoczęła się w Danii w 1949 roku i szybko stała się historycznym gigantem. Od czego wszystko się zaczęło? Ole Kirk Christiansem, to postać, której imię i nazwisko warto zapamiętać. Z zawodu stolarz, a prywatnie miłośnik majsterkowania, który w 1932 roku zaczął tworzyć własne klocki drewniane, jednocześnie poszukując w ten sposób nowego źródła dochodu, gdyż stracił pracę przez duńskie spowolnienie gospodarcze. Pierwsze jego zabawki dawały mnóstwo frajdy synom, którym podarował urocze kaczki wykonane z drewna. W ten sposób narodziła się w nim chęć produkowania zabawek na większą skalę.

Pierwsze klocki LEGO, w podobnej formie, która znana jest nam dzisiaj, pojawiły się na rynku po 17 latach od rozpoczęcia działalności, a następnie marka zdecydowała się opatentować ich design. Ciekawostką, którą warto poznać, jest pochodzenie samej nazwy firmy, która została zaczerpnięta od duńskiego zwrotu „leg godt”, który w polskim tłumaczeniu oznacza „baw się dobrze”.

lego

Jak firma LEGO zdobyła światowe uznanie?

Dlaczego większość osób stawia na klocki LEGO Technic, Architecture, Speed Champions oraz pozostałe serie? Przede wszystkim ze względu na nieograniczone możliwości budowania różnych konstrukcji – zarówno zgodnie z instrukcją producenta, jak i wedle własnych zasad. Dzięki temu zabawa nie ma końca, przez co firma LEGO cieszy się tak dużą popularnością i zdobyła światowe uznanie. Ciekawostką jest fakt, że marka w 2015 roku została uznana za najbardziej wpływową na całym świecie i prześcignęło w rankingu nawet firmę Ferrari, co jest ogromnym sukcesem na arenie międzynarodowej.

Co wyróżnia produkty LEGO na tle konkurencji?

Klocki LEGO wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością i starannym wykonaniem z bezpiecznych materiałów. Wszystkie elementy zawsze doskonale do siebie pasują, są łatwe w połączeniu, a wykonana konstrukcja solidna. Dzięki temu ułożonego robota czy skonstruowany statek kosmiczny można ustawić na półce ściennej czy komodzie i tym samym wykorzystać w formie dekoracji. Dużą zaletą jest także różnorodność poszczególnych serii, tworzonych z myślą o chłopcach i dziewczynkach. Komplety obejmują rozmaite motywy, które są inspirowane codziennym życiem, aktualnymi trendami czy fantazjami najmłodszych konstruktorów.

Najnowsze kolekcje klocków LEGO znajdziesz na stronie krainazabawek24.pl!

Jednym z godnych zaufania miejsc, w którym można zamówić oryginalne LEGO zestawy jest sklep Krainazabawek24.pl. Można w nim znaleźć wiele różnych propozycji, spośród których każdy z pewnością wybierze idealne konstrukcje i motywy dla siebie lub bliskiej osoby, które spełnią wszelkie potrzeby i oczekiwania. Wszystkie z nich są dostępne w atrakcyjnej cenie, dlatego warto zapoznać się z najnowszymi kolekcjami i rozpocząć układanie, któremu towarzyszyć będzie możliwość rozwijania kreatywności, wyobraźni przestrzennej i zdolności manualnych.