Sprawdź, jakie gry karciane dla dzieci polecamy!

21-10-2022

Gry karciane to świetna zabawa, która daje mnóstwo frajdy przez wiele godzin. Poznaj najlepsze propozycje dla dzieci i zagraj razem z nimi!

Z pewnością każdy z nas potrafi wymienić kilka sposobów na zabicie nudy, które zainteresują również dzieci. Jedni wybiorą oglądanie bajki, inni puzzle lub klocki, a pozostali komputerowe rozgrywki. Jednak pomysłów jest znacznie więcej, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę te, cieszące się od lat ogromnym zainteresowaniem wśród dużych i małych. Gry karciane to doskonała forma rozrywki, na którą warto przeznaczyć swój wolny czas. Choć są znane od dawna, to aktualnie równie popularne co zabawki Marvel, które dopiero niedawno temu pojawiły się na rynku. Dowiedz się już dziś, które z nich najlepiej sprawdzą się podczas grania z dziećmi i zapewnią mnóstwo frajdy każdemu graczowi!

 

Gry karciane – setki godzin zabawy

Jesienne wieczory, wyjazdy wakacyjne czy pikniki to idealny czas na karcianki. Gwarantują setki godzin dobrej zabawy, która pomimo podobnych rekwizytów, może być bardzo urozmaicona. Wystarczy wziąć do ręki tradycyjne talie kart lub skusić się na zupełnie nową odsłonę gier dostępną w sklepach, które mogę mieć różną postać. W przypadku tego rodzaju rozrywki można ze sobą rywalizować, grać samodzielnie, w parze lub w grupie, ćwiczyć swój refleks i logiczne myślenie, a przy okazji świetnie się przy tym bawić przez długi czas. Wystarczy wybrać odpowiednią grę karcianą dla siebie, która będzie opierała się na prostych i zrozumiałych zasadach dla wszystkich uczestników, w tym również dla dzieci.

Jakie gry karciane polecamy?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór gier karcianych, które mają ciekawe reguły, niekoniecznie podobne do znanego wszystkim Makao, Tysiąca, Remika czy Wojny. Ta ostatnia z wymienionych propozycji jest uwielbiana przez dzieci, gdyż jej zasady są bardzo łatwe. Warto jednak poznać obecnie najpopularniejsze karcianki dla najmłodszych i nieco starszych pociech, w które chętnie zagrają z rodzicami, rodzeństwem czy znajomymi w podobnym wieku.

Uno – klasyka gatunku

Uno to zdecydowanie klasyka gatunku jeśli chodzi o nowoczesne gry karciane. Zasady są banalnie proste, dzięki czemu można w nią zagrać w dowolnej chwili – w samochodzie, w ogrodzie czy w podróży. To świetna zabawa dla całej rodziny. Głównymi elementami są karty w różnych kolorach, z nadrukowanymi cyframi i figurami. W grze chodzi o jak najszybsze pozbycie się wszystkich rozdanych na początku rozgrywki, a przy trzymaniu ostatniej z nich ręce należy krzyknąć „UNO”! Mogą w nią zagrać już 7-latki, które z pewnością zrozumieją reguły.

dos

Marvel Mayhem – idealna dla fanów Marvela!

Marvel Mayhem to kolejna propozycja karcianki, wymarzona dla wielbicieli Marvela. Można w niej znaleźć supermoce, niesamowite bronie i fantastyczne pancerze ochronne, które w połączeniu zapewnią mnóstwo świetniej zabawy dla wielu graczy jednocześnie. W rozgrywce chodzi o wybór jednej postaci, spośród których można wymienić Iron Mana, Kapitana Marvela, Scarlet Witch lub Czarną Panterę. Każdy z nich ma swoje umiejętności, które należy sprytnie i rozważnie wykorzystać, aby przechytrzyć rywali i wygrać. Co ciekawe, każda runda może przebiegać zupełnie inaczej, co gwarantuje jeszcze więcej adrenaliny i zabawy!

Dla nieco starszych dzieci — Eksplodujące Kotki

Eksplodujące kotki to gra karciana dla starszych dzieci, które skończyły 12 lat. Nauka i przyswojenie zasad zajmuje tylko kilka minut, a zabawa zapewniona na wiele godzin. Propozycja ta została okrzyknięta mianem bestsellera i jeszcze przed wydaniem stała się prawdziwym hitem. To idealna rozrywka dla miłośników kotów. Rundy polegają na taktycznych zagrywkach, a z każdą kolejką gra nabiera rozpędu i towarzyszą coraz większe emocje, aż do samego końca!

Po gry karciane i zabawki odwiedź stronę krainazabawek24.pl

Opisywane formy rozrywki to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Karcianki doskonale sprawdzą się jako prezent dla dzieci z różnych okazji – np. urodzin, imienin czy Dnia Dziecka. Warto zamawiać je w sprawdzonych i godnych zaufania miejscach. Wśród nich można wymienić między innymi sklep z zabawkami Krainazabawek24.pl, który oferuje szeroki wybór różnego rodzaju gier karcianych dla najmłodszych i nastolatków w atrakcyjnej cenie. Warto zapoznać się z całym asortymentem, aby wybrać najlepszą propozycję dla swojej pociechy i wspólnie z nią korzystać z dobrej zabawy!